Kalendarium

25 kwietnia – DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W BURSIE !!! – nasz dom odwiedziła liczna grupa młodzieży, która  na czas nauki w Siedlcach planuje zamieszkać w Bursie.

24 kwietnia – uroczysta Eucharystia w intencji tegorocznych maturzystów, a później wspólne pożegnalne ognisko.

17 kwietnia – w tym dniu po raz kolejny w tym roku udaliśmy się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Siedlcach. Wielkie dzięki  Bartek Filipiuk, Sylwester Andrzejczuk, Przemek Jezierski, Jakub Stachniak, Hubert Piątek i ks. dyr. Mariusz Świder za podzieleniem się tym co mamy najcenniejsze z tymi, którzy potrzebują naszej krwi.

3  kwietnia – międzyinternacki Turnieju Tenisa Stołowego w którym zajęliśmy II miejsce. Nasi reprezentanci Kamil Celiński oraz Michał Kamiński.

21 marca – pierwszy dzień wiosny w Bursie przeżyliśmy bardzo pracowicie wspólnymi siłami porządkowaliśmy nasz bursowy ogród.

19 marca – mecz sparingowy w piłkę nożną na boisku trawiastym Pogoni z klerykami
z WSD w Siedlcach. Zakończony wynikiem 3-2 dla nas.

19 marca – spotkanie z misjonarzem ks. Michałem Chromińskim na co dzień pracującym
w Boliwii.

15 marca – międzyinternacki turniej w piłkę halową w którym zajmujemy I MIEJSCE.

8 marca – w tym dniu mogliśmy w sposób szczególny wszyscy razem wyrazić naszą ogromną wdzięczność wszystkim Paniom pracującym w Bursie – DZIEŃ KOBIET.

7 marca – w Środę Popielcową  rozpoczęliśmy w Bursie intensywny okres Wielkiego Postu- czas nawrócenia i pogłębienia przyjaźni z Panem Bogiem.

13 lutego – mieszkańcy naszego domu wraz z ks. Dyrektorem oddali ponownie krew
w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Siedlcach.

25 -29 stycznia – PILEGRZYMKA mieszkańców Bursy do  RZYMU

21 grudnia 2018 – spotkanie opłatkowe Bursantów, Wychowawców, Pracowników Bursy, Rodziców naszych wychowanków oraz zaproszonych  gości na czele  ks. biskupem Piotrem Sawczukiem, biskupem pomocniczym Diecezji Siedleckiej wraz ze swoim kapelanem-ks. Jarosławem Rucińskim, a także ks. kan. Grzegorzem Suchodolskim- proboszczem siedleckiej katedry. Podczas spotkania odbyła się również premiera filmu nakręconego przez mieszkańców pod tytułem „Jeden dzień z życia Bursy okiem jej Mieszkańców”

14 grudnia 2018  – międzyinternacki turniej w piłkę siatkową w którym zajęliśmy III miejsce.

12 grudnia – RORATY 2018 w Bursie. Czas oczekiwania na przyjście Pana…

6 grudnia 2018 – św. biskup Mikołaj dotarł w godzinach wczesnoporannych do Bursy
św. Stanisława Kostki gdzie rozdał słodkie prezenty oraz rózgi.

13 listopada 2018 – reprezentanci Bursy zagrali mecz sparingowy w piłkę halową
z klerykami z WSD Siedlce- wielokrotnymi Mistrzami Polski Seminariów.

8 listopada – o 18 w naszej bursowej kaplicy była odprawiona Msza św. koncelebrowana
z modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych, których imiona na początku wyczytał ks. Mariusz Świder- dyrektor Bursy. Uczestniczyli w niej wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy.

8 listopada 2018 – Bursanci i Pracownicy Bursy dzisiejszego popołudnia mogli zwiedzić Muzeum Diecezjalne (mieszczące się w tym samym budynku, co Bursa), a w nim niezwykła wystawa 7 dzieł Domenicosa Theotokopoulosa zwanego EL GRECO. Jedyny w Polsce obraz Mistrza z Toledo przechowuje właśnie nasze Muzeum!!! Pozostałych 5 obrazów sprowadzono z Hiszpanii i jeden z Wiednia.

7 listopada 2018 – wyjazd na sztukę teatralną pt. „Ciernie władzy”, którą przygotowali klerycy III roku WSD w Siedlcach.

SENIOR: Jakub Soczewka
SACELAN: Maciej Siedlanowski
GOSPODARCZY: Sylwester Andrzejczuk
SPORTOWY: Igor Romaniuk
OPIEKUN SALI KOMPUTEROWEJ: Dawid Lutkiewicz
FOTOGRAF: Jakub Michalak

24 października 2018 – wyboru Zarządu Bursy na rok szkolny i akademicki 2018/2019;

16 października – mieszkańcy Bursy z ks. Dyrektorem udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Siedlcach aby podzielić się cennym darem jakim jest krew.

10 października – wycieczka w przepiękne nadbużańskie tereny; Sanktuarium
bł. Męczenników z Pratulina, kościół w Krzyczewie, Kostomłoty jako jedyna w Polsce parafia katolicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego której patronuje św. Nikita, a na koniec zawitaliśmy do Matki Bożej Kodeńskiej.

2 października 2018 –  odwiedzili nas uczniowie klasy 3c o kierunku TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO wraz z wychowawczynią – panią Barbara Wierzejską
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, czyli
z tzw. „Kolejówki”.

28 września 2018 – zebranie wychowawców z rodzicami Bursantów.

26 września – uczciliśmy naszego patrona św. Stanisława Kostkę we wspólnej Eucharystii, wyraziliśmy również podziękowanie poprzedniemu Dyrektorowi Bursy ks. Marcinowi Olkowi oraz złożyliśmy gratulacje obecnemu Dyrektorowi ks. Mariuszowi Świdrowi z okazji obronienia tytułu doktora teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Na koniec na wszystkich czekała uroczysta kolacja z lodami.

9 września 2018 – rozpoczęcie roku szkolnego i akademickiego 2018/2019
uroczystą Mszą świętą i wspólnym ogniskiem.

 

Oficjalna strona Katolickiej Bursy św. Stanisława Kostki